WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.12.2017Będą emocje jak za dawnych lat

Biało-czerwoni pod wodzą Adama Nawałki, jeden z ostatnich meczów w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Rosji, rozegrają w Chorzowie. Rywalem kadry na Stadionie Śląskim będzie Korea Południowa.
Spotkanie odbędzie si.ę 27 marca. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45.


- Powrót piłkarskiej reprezentacji Polski na Stadion Śląski od początku był naszym priorytetem. Legenda obiektu, na którym reprezentacja rozgrywała swoje największe mecze, tysiące wiernych fanów i niepowtarzalny klimat tych spotkań, od początku były ogromnym atutem obiektu. Teraz możemy pochwalić się także nowoczesną infrastrukturą i możliwościami, które sprawiają, że Stadion Śląski jest jednym z najnowocześniejszych piłkarskich obiektów w Europie, podkreśla marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna narodowa ponownie będzie miała możliwość rywalizacji na tym historycznym, wyjątkowym obiekcie, który został całkowicie odnowiony i znowu będzie służył reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim rozegramy jeszcze wiele emocjonujących meczów, powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.


Piłkarska reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na Stadionie Śląskim 55 oficjalnych spotkań. Ostatni mecz rozegrany został tam 14 października 2009 r., kiedy to Polska przegrała ze Słowacją 0:1 po samobójczym golu Seweryna Gancarczyka.
Stadion jest gotowy przyjąć ponad 54 tys. widzów. Mecz piłkarskiej Reprezentacji Polski będzie początkiem bogatego w sportowe imprezy roku 2018 na Stadionie Śląskim. W kalendarzu są już imprezy lekkoatletyczne (memoriał Janusza Kusocińskiego 8 czerwca, memoriał Kamili Skolimowskiej 22 sierpnia) i żużlowe (finałowa runda IME 15 września i mecz Polska-Reszta Świata), a także koncert Guns N` Roses zaplanowany na 9 lipca 2018 r.