WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.05.2022 I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy w Bytomiu

 
Przed nami I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy, które będą sprawdzianem dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Uczestnicy mistrzostw - organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bytomiu - Suchej Górze oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu - będą musieli nie tylko wykazać się znajomością przepisów i wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, umiejętnościami postępowania w stanach urazowych, ale również świetną kondycją fizyczną. Zapraszamy na I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy 20 maja do Sport Doliny w Bytomiu - Suchej Górze.
Każda z 16 zgłoszonych drużyn będzie musiała wykonać podczas mistrzostw 6 pozorowanych sytuacji, które będą oceniane przez specjalistów, m.in. z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego - mówi Grzegorz Sojka, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu - Suchej Górze. - Dodatkowo w trakcie mistrzostw będzie można zapoznać się z wyposażeniem ratownika górniczego, a także charakterem i zakresem pracy ratowników - dodaje Grzegorz Sojka.
 
Nad przebiegiem I Śląskich Mistrzostw w Pierwszej Pomocy będą czuwać przedstawiciele KM PSP w Bytomiu, OSP Sucha Góra, KM Policji w Bytomiu oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, którzy nie tylko przygotowali zadania, z którymi będzie musiała zmierzyć się młodzież, ale będą je również oceniać. W zawodach wystąpią drużyny z Bytomia i Katowic, Cieszyna, Gliwic, Zabrza, Siemianowic Śląskich, Bielska-Białej, Skoczowa czy Tarnowskich Gór.
 
Wydarzenie będzie otwarte dla widowni, dlatego zachęcamy mieszkańców do odwiedzenia Sport Doliny i zobaczenia w akcji na żywo młodych ratowników. Początek mistrzostw od godziny 9.00 w Sport Dolinie przy ul. Blachówka 94. Zakończenie wydarzenia planowane jest na godz. 15.00.
 
Wydarzenie patronatem objął Śląski Kurator Oświaty oraz senator RP Halina Bieda.
 
Źródło: UM Bytom