popup
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.06.2018Wsparcie przed rokiem szkolnym

Od 1  lipca on-line, a od 1 sierpnia drogą klasyczną - papierową, w urzędzie, będzie można składać wnioski o 300 zł dofinansowania wyprawki szkolnej dla uczniów. Rusza akcja informacyjna na temat programu "Dobry Start". Śląski Kurator Oświaty,  Urszula Bauer...
Plik dźwiękowy: A_S_start.mp3
... pierwsze pieniądze mają trafić do rodzinów i opiekunów uczniów przed końcem września. Można przyjąć, że wnioski w formie elektronicznej składane będą w sposób identyczny jak dokumenty w programie Rodzina 500 plus. Przedstawciele Rządu RP zapewniają, że program nie bedzie prowadzony kosztem innych, prowadzonych wcześniej.

To oznacza np. że w dalszym ciągu uczniom szkół podstawowych i gimnazjów przysługiwać będą darmowe podręczniki. W związku z nowym programem przed urzędnikami gminnymi lub powiatowymi dużo pracy, bo to oni muszą zająć się całą procedurą przyznawania i przekazywania pieniędzy. Wsparcia nie trzeba dopisywać do przychodu, nie jest objęte podatkiem, nie trzeba sprawozdawać na co się je wydało. W razie wątpliwości, powinna już działać regionalna infolinia: 32 606 30 03.

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu